SIA "VM metāls" (reģ. Nr. 40203230317) — sabiedrība ar ierobežotu atbildību, statuss: Aktīvs, reģ. datums: 2019-10-22. Jaunākais gada pārskats (2025): apgrozījums 1 892 696 EUR, peļņa 2 052 EUR, darbinieku skaits: 5. Kopējais likviditātes koeficients: 1,20 (2025). VID nodokļu maksātāja reitings: B.
Pamatdarbība: Degvielu, rūdu, metālu un rūpniecisko ķīmisko vielu vairumtirdzniecības aģentu darbība
| Reģistrācijas Nr. | 40203230317 |
| Statuss | Aktīvs |
| Juridiskā Forma | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) |
| Reģistrs | Komercreģistrs |
| Reģistrēts | 2019-10-22 |
| Darbība izbeigta | — |
| Slēgts | — |
| SEPA ID | LV05ZZZ40203230317 |
| Juridiskā adrese | Krustpils iela 35, Rīga, LV-1073 |
UR datu kopija atjaunota: 2026-09-02
| Gads | Apgrozījums | Peļņa | Aktīvi | Darbinieki |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 892 696 EUR | 2 052 EUR | 360 067 EUR | 5 |
| 2024 | 1 986 590 EUR | -6 641 EUR | 232 655 EUR | 4 |
| 2023 | 1 811 604 EUR | -47 951 EUR | 206 203 EUR | 5 |
| 2022 | 1 475 378 EUR | 12 566 EUR | 133 394 EUR | 5 |
| 2021 | 1 248 949 EUR | 34 047 EUR | 84 182 EUR | 3 |
| 2020 | 314 842 EUR | 14 630 EUR | 49 682 EUR | 1 |
| 2019 | 23 153 EUR | 1 EUR | 7 570 EUR | 1 |
| Periods | Nodokļi kopā (tūkst. EUR) | IIN (tūkst. EUR) | VSAOI (tūkst. EUR) | Darbinieki |
|---|---|---|---|---|
| 2026. gada 2. ceturksnis | 8.78 | 2.1 | 7.06 | 6 |
| 2026. gada 1. ceturksnis | 10.00 | 3.66 | 4.59 | 5 |
| 2025. gada 4. ceturksnis | 4.37 | 2.73 | 6.83 | 6 |
| 2024 | 13.80 | 5.71 | 11.59 | 4 |
| 2023 | 43.55 | 7.66 | 15.17 | 5 |
| 2022 | 43.00 | 3.86 | 8.89 | 3 |
| Periods | Vidējā bruto alga (EUR) (alga uz papīra) | Aptuvenā neto alga (EUR) (alga uz rokas) |
|---|---|---|
| 2026. gada 2. ceturksnis | 1 150.55 | ~ 907.41 |
| 2026. gada 1. ceturksnis | 897.62 | ~ 738.76 |
| 2025. gada 4. ceturksnis | 1 113.07 | ~ 872.22 |
| 2024 | 708.30 | ~ 591.12 |
| 2023 | 741.66 | ~ 612.44 |
| 2022 | 724.39 | ~ 566.22 |
Bruto algas aprēķina formula 2024. gadam:
( (VSAOI summa * 1000) / VSAOI likme ) / Darbinieku skaits / 12 mēneši
( (11.59 * 1000) / 0.3409 ) / 4 / 12 = 708.30 EUR
Aptuvenās neto algas ("uz rokas") aprēķins 2024. gadam:
1. VSAOI darba ņēmēja daļa (10.5%): 708.30 * 0.105 = 74.37 EUR
2. Piemērojamais neapliekamais minimums: 419.88 EUR
3. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN 20%): (708.30 - 74.37 - 419.88) * 0.2 ≈ 42.81 EUR
4. Neto alga: 708.30 - 74.37 - 42.81 = ~ 591.12 EUR
* Šis ir aptuvens aprēķins. Tas pieņem, ka darbiniekam nav apgādājamo vai citu atvieglojumu. Reālā vidējā neto alga var atšķirties.
| Peļņas vai zaudējumu aprēķins | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto apgrozījums | 1 892 696 EUR | 1 986 590 EUR | 1 811 604 EUR | 1 475 378 EUR | 1 248 949 EUR |
| Bruto peļņa | 299 527 EUR | — | — | — | — |
| Personāla izmaksas | — | 65 777 EUR | 80 234 EUR | 53 524 EUR | 19 345 EUR |
| Peļņa pirms nodokļiem | 2 975 EUR | -6 455 EUR | -45 732 EUR | 20 246 EUR | 37 998 EUR |
| UIN nodoklis | 923 EUR | 186 EUR | 2 219 EUR | 7 680 EUR | 3 951 EUR |
| Tīrā peļņa | 2 052 EUR | -6 641 EUR | -47 951 EUR | 12 566 EUR | 34 047 EUR |
| Pozīcija | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktīvi kopā | 360 067 EUR | 232 655 EUR | 206 203 EUR | 133 394 EUR | 84 182 EUR |
| Apgrozāmie līdzekļi | 296 893 EUR | 153 548 EUR | 117 001 EUR | 53 743 EUR | 73 663 EUR |
| Pašu kapitāls | 38 255 EUR | -39 417 EUR | -32 775 EUR | 20 415 EUR | 37 979 EUR |
| Īstermiņa saistības | 248 257 EUR | 205 580 EUR | 177 497 EUR | 63 684 EUR | 30 875 EUR |
| Ilgtermiņa saistības | 73 555 EUR | 66 492 EUR | 61 481 EUR | 49 295 EUR | 15 328 EUR |
Dati nav pieejami.
Signāli no atvērtajiem datiem (UR, VID, PTAC). Nodokļu parāda summa un komercķīlas atvērtajos datos nav publicētas — tās pārbaudiet VID parādnieku datubāzē un UR informācijas portālā.
Trīs lomas, kuru naudu nedrīkst saskaitīt: saņēmējam tas ir saņemtais atbalsts, partnerim avotā naudas datu nav, izpildītājam — nopelnīts piegādes līgums (bez PVN). Avots: CFLA ES fondu projekti.
De minimis ir neliela apjoma valsts atbalsts bez Eiropas Komisijas atļaujas (parasti līdz 300 000 € trīs gados). Rādītie 2024-06-05 – 2026-02-03 piešķīrumi nav pilna vēsture: uzskaites sistēma publisko tikai kārtējo un divus iepriekšējos fiskālos gadus. Aizdevumi un galvojumi ir jāatmaksā. Avots: FM de minimis uzskaite.
Ielādē peļņas datus...
Ielādē apgrozījuma datus...
Ielādē darbinieku skaita datus...
Ielādē salīdzinošos datus...
| Rādītājs | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Kopējais likviditātes koeficients (Current Ratio) Apgrozāmie līdzekļi / Īstermiņa saistības |
1,20 | 0,75 | 0,66 | 0,84 | 2,39 |
| Ātrās likviditātes koeficients (Quick Ratio) (Apgrozāmie līdzekļi − Krājumi) / Īstermiņa saistības |
0,78 | 0,58 | 0,44 | 0,83 | 2,31 |
| Tīrās peļņas rentabilitāte Tīrā peļņa / Neto apgrozījums |
0,11 % | -0,33 % | -2,65 % | 0,85 % | 2,73 % |
| Aktīvu rentabilitāte (ROA) Tīrā peļņa / Aktīvi kopā |
0,57 % | -2,85 % | -23,25 % | 9,42 % | 40,44 % |
| Pašu kapitāla rentabilitāte (ROE) Tīrā peļņa / Pašu kapitāls |
5,36 % | 16,85 % | 146,30 % | 61,55 % | 89,65 % |
| Saistību / pašu kapitāla attiecība (D/E) Saistības kopā / Pašu kapitāls |
8,41 | -6,90 | -7,29 | 5,53 | 1,22 |
| Procentu seguma koeficients (IC) EBIT / Procentu izmaksas |
1,21 | 0,13 | -4,95 | 5,71 | 11,31 |
| Aktīvu aprites koeficients Neto apgrozījums / Aktīvi kopā |
5,26 | 8,54 | 8,79 | 11,06 | 14,84 |
| Kapitāla efektivitāte (ROCE) EBIT / Ieguldītais kapitāls |
15,47 % | 3,64 % | -132,56 % | 35,21 % | 78,20 % |
| Altmana Z'-indekss (maksātnespējas risks) Z' (1983) = 0,717·A + 0,847·B + 3,107·C + 0,420·D + 0,998·E |
5,63 | 8,17 | 7,79 | 11,76 | 17,44 |
* Aprēķins veikts pēc Altmana 1983. gada modeļa privātiem uzņēmumiem.
SIA "VM metāls" ir stabils uzņēmums ar gandrīz desmit gadu darbību, kas jau ieguvis savu vietu nozarē.
Pamatojoties uz 2025. gada datiem, tas spēj segt saistības, taču darbojas ar minimālu finanšu rezervi.
Ātrās likviditātes rādītājs parāda, ka darbība ir atkarīga no krājumu pārdošanas, lai segtu parādus.
Uzņēmums strādā ar stabilu un noturīgu peļņas normu.
Tomēr aktīvu atdeve ir nepietiekama, kas liecina par to neefektīvu izmantošanu.
Kapitāla atdeve ir vidējā līmenī, nodrošinot stabilu, bet ne izcilu sniegumu.
Uzņēmumam ir liels parādu slogs, kas rada paaugstinātu risku nākotnē.
Pozitīvi, ka aktīvu apgrozījums ir augsts.
Uzņēmums demonstrē spēju efektīvi izmantot visu kapitālu vērtības radīšanai.
Procentu seguma rādītājs ir kritiski zems, radot risku nespēt segt kredītmaksājumus.
Kopumā, augstie noturības rādītāji apstiprina, ka uzņēmums ir finansiāli stabils un drošs.
* Šis apraksts ir informatīvs. Analīze ir vispārīga un neņem vērā konkrētās nozares specifiku. Apraksts balstīts uz publiski pieejamiem uzņēmuma finanšu datiem un uz aprēķiniem sadaļā 'Finanšu Rādītāji un Riska Analīze'.
| Pozīcija | Uzņēmums | Apgrozījums, € | Peļņa, € | Marža | Darb. VID | Apgroz./darb., € VID | ~ Bruto alga/mēn. VID |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SIA "CHEMISPEC" | 66 162 520 | 10 847 008 | 16,4 % | 20 | 3 308 126 | 3 378 (2026 Q2) |
| 2 | SIA "ARIS BALTIJA" | 9 558 164 | 2 582 | 0,0 % | 10 | 955 816 | 796 (2026 Q2) |
| 3 | SIA "RIETUMU NAFTA" | 6 050 048 | -79 274 | -1,3 % | 14 | 432 146 | 1 312 (2026 Q2) |
| 4 | ALTION, SIA | 6 045 586 | 67 625 | 1,1 % | 5 | 1 209 117 | 3 565 (2026 Q2) |
| 5 | "Fertco" SIA | 5 061 436 | 178 790 | 3,5 % | 1 | 5 061 436 | *** |
| 6 | SIA "FerroLat" | 4 716 049 | 90 824 | 1,9 % | 10 | 471 605 | 1 199 (2026 Q2) |
| 7 | SIA "WO Trading" | 3 123 170 | 435 795 | 14,0 % | 3 | 1 041 057 | 407 (2026 Q2) |
| 8 | SIA "TNH TRADING" | 2 738 506 | 290 887 | 10,6 % | 4 | 684 627 | 398 (2026 Q2) |
| 9 | SIA "Baltic Steel Center" | 2 628 826 | 513 010 | 19,5 % | 3 | 876 275 | 854 (2026 Q2) |
| 10 | SIA "VM metāls" (šis uzņēmums) | 1 892 696 | 2 052 | 0,1 % | 6 | 315 449 | 1 151 (2026 Q2) |
[register]
| Reģ.Kods | SEPA ID | Nosauk./Vārds | PirmsPēd. | Pēdiņās | AizPēd. | BezPēd.? | Reģ.TipsKods | Reģ.Tips | Subj.Veids | Subj.VeidsNos. | Reģistrēts | Izbeigts | Slēgts | Adrese | Indekss | AdresesID | Reģions | Pils./Nov. | ATVK | Pārreģ.Term. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 40203230317 | LV05ZZZ40203230317 | SIA "VM metāls" | SIA | VM metāls | NULL | 0 | K | Komercreģistrs | SIA | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību | 2019-10-22 | NULL | Rīga, Krustpils iela 35 | 1073 | 101845561 | 0 | 100003003 | 0001000 | NULL |
[memorandum_date]
| ID | Reģ.Nr. | document_date | Reģ.Dat. |
|---|---|---|---|
| 9201876 | 40203230317 | 2019-10-14 | 2019-10-22 11:40:48 |
[deminimis]
| person_reg_nr | assign_date | assigned_amount | assigner_title | program_title | instrument_title | regul_title | project_title |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 40203230317 | 2026-02-03 | 4475 | Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra | ESF 2021.-2027.gadam 1.2.2.1. “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā” | 01 Tiešais maksājums (grants) | 2023/2831 Vispārējā tautsaimniecība (2023/2831) | 8af87380 |
| 40203230317 | 2024-06-05 | 2391.28 | AS “Citadele banka” | Portfeļgarantijas | 03 Galvojums/garantija | 1407/2013 Vispārējā tautsaimniecība (1407/2013) | a96d7ea1 |
[equity_capitals]
| ID | Reģ.Nr. | equity_capital_type | equity_capital_type_text | amount | Valūta | No | Lab.Dat. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 92956832 | 40203230317 | PAID_UP_EQUITY | Apmaksātais pamatkapitāls | 73001 | EUR | 2025-07-28 | 2025-07-28 15:29:33 |
[financial_statements]
| ID | File ID | Reģ.Nr. | Avota Shēma | Avota Tips | Gads | Gada Sākums | Gada Beigas | Darb. Skaits | Noapaļošana | Valūta | created_at |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 995961 | 22645086 | 40203230317 | DokGPv1 | UGP | 2019 | 2019-10-22 | 2019-12-31 | 1 | ONES | EUR | 2020-11-16 06:24:15.935 |
| 1170791 | 28855872 | 40203230317 | DokGPv1 | UGP | 2020 | 2020-01-01 | 2020-12-31 | 1 | ONES | EUR | 2021-02-24 20:06:33.981 |
| 1350481 | 30988775 | 40203230317 | DokGPv1 | UGP | 2021 | 2021-01-01 | 2021-12-31 | 3 | ONES | EUR | 2022-05-24 06:18:03.875 |
| 1733275 | 32478816 | 40203230317 | DokGPv1 | UGP | 2022 | 2022-01-01 | 2022-12-31 | 5 | ONES | EUR | 2023-05-29 21:01:57.361 |
| 1909127 | 33525247 | 40203230317 | DokGPv1 | UGP | 2023 | 2023-01-01 | 2023-12-31 | 5 | ONES | EUR | 2024-06-01 05:06:06.283 |
| 2046691 | 34476176 | 40203230317 | DokGPv1 | UGP | 2024 | 2024-01-01 | 2024-12-31 | 4 | ONES | EUR | 2025-06-01 21:01:25.377 |
| 2282535 | 35436269 | 40203230317 | DokGPv1 | UGP | 2025 | 2025-01-01 | 2025-12-31 | 5 | ONES | EUR | 2026-05-28 17:01:19.819 |
[income_statements]
| Statement ID | File ID | Neto Apgrozījums | Krājumu Izm.(Būtība) | Kapital. Izm.(Būtība) | Pār. Ieņ.(Būtība) | Materiālu Izm.(Būtība) | Personāla Izm.(Būtība) | Nolietojums (Būtība) | Pārd. Pašizm. | Bruto Peļņa | Pārdoš. Izm. | Admin. Izm. | Pār. Ieņ.(Funkcija) | Pār. Izm. | Ieņ. no Līdzdal. | Ieņ. Pār. Ilg. Ieg. | Pār. Proc. Ieņ. | Fin. Ieg. Vērt. Izm. | Proc. Izm. | Ārkārtas Ieņ. | Ārkārtas Izm. | Peļņa pirms UIN | UIN | Peļņa pēc UIN | Citi Nod. | Ārkārtas Divid. | Tīrā Peļņa |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1170791 | 28855872 | 314842 | 0 | 0 | 54 | 267580 | 2059 | 1740 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 28860 | 0 | 0 | 0 | 0 | 27 | NULL | NULL | 14630 | 0 | 14630 | NULL | 0 | 14630 |
| 1350481 | 30988775 | 1248949 | 0 | 0 | 664 | 1062253 | 19345 | 4304 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 122027 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3686 | NULL | NULL | 37998 | 3951 | 34047 | NULL | 0 | 34047 |
| 1733275 | 32478816 | 1475378 | 0 | 0 | 33 | 1303226 | 53524 | 0 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 94113 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4302 | NULL | NULL | 20246 | 7680 | 12566 | NULL | 0 | 12566 |
| 1909127 | 33525247 | 1811604 | 0 | 0 | 50166 | 1664254 | 80234 | 0 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 155334 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7680 | NULL | NULL | -45732 | 2219 | -47951 | NULL | 0 | -47951 |
| 2046691 | 34476176 | 1986590 | -138476 | 0 | 567 | 1768793 | 65777 | 0 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 13125 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7441 | NULL | NULL | -6455 | 186 | -6641 | NULL | 0 | -6641 |
| 2282535 | 35436269 | 1892696 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 1593169 | 299527 | 205011 | 114397 | 70376 | 33193 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14327 | NULL | NULL | 2975 | 923 | 2052 | NULL | 0 | 2052 |
| 995961 | 22645086 | 23153 | 0 | 0 | 0 | 19935 | 501 | 111 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 2605 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | NULL | NULL | 1 | 0 | 1 | NULL | 0 | 1 |
[balance_sheets]
| Statement ID | File ID | Nauda | Īst. Vērtspapīri | Debitori | Krājumi | Apgrozāmie Līdz. | Ilg. Fin. Ieguld. | Pamatlīdzekļi | Nemater. Ieguld. | Kopā Ilgter. Ieguld. | Aktīvi Kopā | Mājokļa Rem. Maks. | Īsterm. Saistības | Ilgterm. Saistības | Uzkrājumi | Pašu Kapitāls | Pasīvi Kopā |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1170791 | 28855872 | 35811 | 0 | 9038 | 2507 | 47356 | 0 | 2270 | 56 | 2326 | 49682 | NULL | 35050 | 0 | 0 | 14632 | 49682 |
| 1350481 | 30988775 | 34972 | 0 | 36440 | 2251 | 73663 | 0 | 10463 | 56 | 10519 | 84182 | NULL | 30875 | 15328 | 0 | 37979 | 84182 |
| 1733275 | 32478816 | 29605 | 0 | 23403 | 735 | 53743 | 0 | 79575 | 76 | 79651 | 133394 | NULL | 63684 | 49295 | 0 | 20415 | 133394 |
| 1909127 | 33525247 | 21133 | 0 | 57637 | 38231 | 117001 | 0 | 89126 | 76 | 89202 | 206203 | NULL | 177497 | 61481 | 0 | -32775 | 206203 |
| 2046691 | 34476176 | 14159 | 0 | 105537 | 33852 | 153548 | 0 | 79031 | 76 | 79107 | 232655 | NULL | 205580 | 66492 | 0 | -39417 | 232655 |
| 2282535 | 35436269 | 99365 | 0 | 94770 | 102758 | 296893 | 0 | 63098 | 76 | 63174 | 360067 | NULL | 248257 | 73555 | 0 | 38255 | 360067 |
| 995961 | 22645086 | 3244 | 0 | 81 | 3932 | 7257 | 0 | 257 | 56 | 313 | 7570 | NULL | 7568 | 0 | 0 | 2 | 7570 |
[pdb_nm_komersantu_samaksato_nodoklu_kopsumas_odata]
| Reģ. Kods | Nosaukums | Gads | Forma | NACE kods | Adreses ATVK | Adreses ATVK nos. | Nodokļi kopā (tūkst. EUR) | IIN (tūkst. EUR) | VSAOI (tūkst. EUR) | Vid. darb. sk. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 40203230317 | SIA "VM metāls" | 2024 | sabiedrība ar ierobežotu atbildību | 4612 | 010093 | Latgales priekšpilsēta | 13.80 | 5.71 | 11.59 | 4 |
| 40203230317 | SIA "VM metāls" | 2023 | sabiedrība ar ierobežotu atbildību | 4612 | 010093 | Latgales priekšpilsēta | 43.55 | 7.66 | 15.17 | 5 |
| 40203230317 | SIA "VM metāls" | 2022 | sabiedrība ar ierobežotu atbildību | 4612 | 010093 | Latgales priekšpilsēta | 43.00 | 3.86 | 8.89 | 3 |
[pdb_pvnmaksataji_odata]
| PVN Nr. | Nosaukums | Aktīvs | Reģistrēts | Būvn. pazīme | PVN139_2_pazime | Izslēgts |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 40203230317 | SIA "VM metāls" | ir | 15.11.2019 | nav | nav |
[reitings_uznemumi]
| Reģ. Kods | Nosaukums | Reitings | Skaidrojums | Atjaunots |
|---|---|---|---|---|
| 40203230317 | SIA "VM metāls" | B | Jāuzlabo saistību izpilde | 12.08.2026 |
Juridiskā adrese ir Krustpils iela 35, Rīga, LV-1073.
2025. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1 892 696 EUR, un peļņa bija 2 052 EUR.
2025. gadā uzņēmumā vidēji bija nodarbināti 5 darbinieki.
Kopējais likviditātes koeficients (current ratio) 2025. gadā bija 1,20 — apgrozāmie līdzekļi attiecībā pret īstermiņa saistībām. Ātrās likviditātes koeficients (quick ratio): 0,78.
Altmana Z'-indekss (1983. gada modelis privātiem uzņēmumiem) 2025. gadā bija 5,63, kas ir drošajā zonā (zems maksātnespējas risks). Aprēķins ir informatīvs un nav finanšu konsultācija.
Saskaņā ar VID publiskajiem datiem, uzņēmums ir reģistrēts kā aktīvs PVN maksātājs.
Balstoties uz VID datiem par 2024. gadu, aprēķinātā vidējā bruto alga (pirms nodokļiem) uzņēmumā bija aptuveni 708.30 EUR mēnesī. Tas atbilst aptuvenai neto algai ('uz rokas') ap ~ 591.12 EUR. Jāņem vērā, ka šis ir aptuvens aprēķins.
2024. gadā uzņēmums valsts kopbudžetā samaksāja aptuveni 13 800 EUR VID administrētajos nodokļos, tostarp iedzīvotāju ienākuma nodoklī 5 710 EUR un VSAOI 11 590 EUR (VID atvērtie dati).
VID nodokļu maksātāja reitings ir "B" — Jāuzlabo saistību izpilde.
Uzņēmuma galvenā reģistrētā darbības nozare saskaņā ar NACE klasifikatoru ir: Degvielu, rūdu, metālu un rūpniecisko ķīmisko vielu vairumtirdzniecības aģentu darbība.
Lapas ģenerēšanas datums: 02-09-2026