SIA "SP Venta" (reģ. Nr. 42403048591) — sabiedrība ar ierobežotu atbildību, statuss: Aktīvs, reģ. datums: 2020-11-04. Jaunākais gada pārskats (2025): apgrozījums 1 469 657 EUR, zaudējumi 2 874 332 EUR, darbinieku skaits: 0. Kopējais likviditātes koeficients: 0,19 (2025). VID nodokļu maksātāja reitings: B.
Pamatdarbība: Elektroenerģijas ražošana no atjaunojamiem resursiem
| Reģistrācijas Nr. | 42403048591 |
| Statuss | Aktīvs |
| Juridiskā Forma | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) |
| Reģistrs | Komercreģistrs |
| Reģistrēts | 2020-11-04 |
| Darbība izbeigta | — |
| Slēgts | — |
| SEPA ID | LV54ZZZ42403048591 |
| Juridiskā adrese | Gustava Zemgala gatve 74A, Rīga, LV-1039 |
UR datu kopija atjaunota: 2026-08-30
| Gads | Apgrozījums | Peļņa | Aktīvi | Darbinieki |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 469 657 EUR | -2 874 332 EUR | 150 766 347 EUR | 0 |
| 2024 | 0 EUR | -566 603 EUR | 140 408 498 EUR | 0 |
| 2023 | 0 EUR | -88 318 EUR | 3 441 149 EUR | 1 |
| 2022 | 0 EUR | -19 892 EUR | 426 444 EUR | 5 |
| 2021 | 0 EUR | -2 432 EUR | 357 469 EUR | 4 |
| Periods | Nodokļi kopā (tūkst. EUR) | IIN (tūkst. EUR) | VSAOI (tūkst. EUR) | Darbinieki |
|---|---|---|---|---|
| 2026. gada 2. ceturksnis | 454.62 | 0.0 | 0.0 | 0 |
| 2026. gada 1. ceturksnis | -111.63 | 0.00 | 0.00 | 0 |
| 2025. gada 4. ceturksnis | -219.39 | 0.00 | 0.00 | 0 |
| 2024 | -1 569.07 | 0.44 | 0.00 | 0 |
| 2023 | -250.03 | 6.23 | 4.04 | 1 |
| 2022 | -87.01 | 2.13 | 2.86 | 4 |
| Periods | Vidējā bruto alga (EUR) (alga uz papīra) | Aptuvenā neto alga (EUR) (alga uz rokas) |
|---|---|---|
| 2026. gada 2. ceturksnis | — | — |
| 2026. gada 1. ceturksnis | — | — |
| 2025. gada 4. ceturksnis | — | — |
| 2024 | — | — |
| 2023 | *** | *** |
| 2022 | 174.78 | ~ 156.43 |
* *** — periodos, kad uzņēmumā ir mazāk nekā 3 darbinieki, algas aprēķins tiek slēpts privātuma aizsardzībai: dati VID publikācijā ir, bet vidējā alga atklātu konkrētu personu atalgojumu.
| Peļņas vai zaudējumu aprēķins | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto apgrozījums | 1 469 657 EUR | 0 EUR | 0 EUR | 0 EUR | 0 EUR |
| Bruto peļņa | -868 243 EUR | 0 EUR | 0 EUR | 0 EUR | 0 EUR |
| Peļņa pirms nodokļiem | -2 874 282 EUR | -516 088 EUR | -88 318 EUR | -19 892 EUR | -2 432 EUR |
| UIN nodoklis | 50 EUR | 50 515 EUR | 0 EUR | 0 EUR | 0 EUR |
| Tīrā peļņa | -2 874 332 EUR | -566 603 EUR | -88 318 EUR | -19 892 EUR | -2 432 EUR |
| Pozīcija | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktīvi kopā | 150 766 347 EUR | 140 408 498 EUR | 3 441 149 EUR | 426 444 EUR | 357 469 EUR |
| Apgrozāmie līdzekļi | 7 973 322 EUR | 45 813 755 EUR | 43 542 EUR | 88 915 EUR | 127 625 EUR |
| Pašu kapitāls | 36 412 435 EUR | 121 116 571 EUR | 683 158 EUR | 337 476 EUR | 357 368 EUR |
| Īstermiņa saistības | 42 347 790 EUR | 17 306 581 EUR | 57 991 EUR | 88 968 EUR | 0 EUR |
| Ilgtermiņa saistības | 72 006 122 EUR | 1 985 346 EUR | 2 700 000 EUR | 0 EUR | 101 EUR |
Dati nav pieejami.
Signāli no atvērtajiem datiem (UR, VID, PTAC). Nodokļu parāda summa un komercķīlas atvērtajos datos nav publicētas — tās pārbaudiet VID parādnieku datubāzē un UR informācijas portālā.
Rādītas tikai juridisko personu saistības; fizisko personu dalībnieki netiek rādīti. Daļu % pret reģistrēto pamatkapitālu. Avots: Uzņēmumu reģistra atvērtie dati.
Ielādē peļņas datus...
Ielādē apgrozījuma datus...
Ielādē darbinieku skaita datus...
Ielādē salīdzinošos datus...
| Rādītājs | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Kopējais likviditātes koeficients (Current Ratio) Apgrozāmie līdzekļi / Īstermiņa saistības |
0,19 | 2,65 | 0,75 | 1,00 | — |
| Ātrās likviditātes koeficients (Quick Ratio) (Apgrozāmie līdzekļi − Krājumi) / Īstermiņa saistības |
0,19 | 2,65 | 0,75 | 1,00 | — |
| Tīrās peļņas rentabilitāte Tīrā peļņa / Neto apgrozījums |
-195,58 % | — | — | — | — |
| Aktīvu rentabilitāte (ROA) Tīrā peļņa / Aktīvi kopā |
-1,91 % | -0,40 % | -2,57 % | -4,66 % | -0,68 % |
| Pašu kapitāla rentabilitāte (ROE) Tīrā peļņa / Pašu kapitāls |
-7,89 % | -0,47 % | -12,93 % | -5,89 % | -0,68 % |
| Saistību / pašu kapitāla attiecība (D/E) Saistības kopā / Pašu kapitāls |
3,14 | 0,16 | 4,04 | 0,26 | 0,00 |
| Procentu seguma koeficients (IC) EBIT / Procentu izmaksas |
-2,21 | — | -1,41 | -5,06 | -1,37 |
| Aktīvu aprites koeficients Neto apgrozījums / Aktīvi kopā |
0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Kapitāla efektivitāte (ROCE) EBIT / Ieguldītais kapitāls |
-1,83 % | -0,42 % | -1,53 % | -4,92 % | -0,39 % |
| Altmana Z'-indekss (maksātnespējas risks) Z' (1983) = 0,717·A + 0,847·B + 3,107·C + 0,420·D + 0,998·E |
0,14 | 3,50 | 0,22 | 2,14 | 1 487,18 |
* Aprēķins veikts pēc Altmana 1983. gada modeļa privātiem uzņēmumiem.
SIA "SP Venta" ir uzņēmums, kas gadu gaitā nostiprinājis savu stabilitāti un uzticamību.
Pamatojoties uz 2025. gada datiem, tā īstermiņa maksātspēja ir kritiski zema, kas norāda uz nopietnām finanšu grūtībām.
Ātrās likviditātes rādītājs parāda, ka darbība ir atkarīga no krājumu pārdošanas, lai segtu parādus.
Uzņēmums strādā ar zaudējumiem — izdevumi pārsniedz ieņēmumus, tāpēc peļņas vietā veidojas zaudējumi
Uzņēmuma aktīvi šobrīd rada zaudējumus, nevis peļņu — resursi netiek izmantoti vērtības radīšanai
Pašu kapitāls rada zaudējumus — īpašnieku ieguldījums pārskata periodā ir sarucis
Darbība tiek lielā mērā finansēta ar augstu aizņemtā kapitāla īpatsvaru.
Kā izaicinājums iezīmējas zems aktīvu apgrozījums, kas norāda uz neizmantotu pārdošanas potenciālu.
Ieguldītais kapitāls rada zaudējumus, kas liecina par nerentablu pamatdarbību
Uzņēmuma pamatdarbības peļņa ir negatīva, tāpēc tā nesedz pat procentu maksājumus — augsts maksātspējas risks
Finanšu noturība pēc aprēķiniem ir kritiski zema, un tas norāda uz paaugstinātiem riskiem.
* Šis apraksts ir informatīvs. Analīze ir vispārīga un neņem vērā konkrētās nozares specifiku. Apraksts balstīts uz publiski pieejamiem uzņēmuma finanšu datiem un uz aprēķiniem sadaļā 'Finanšu Rādītāji un Riska Analīze'.
| Pozīcija | Uzņēmums | Apgrozījums, € | Peļņa, € | Marža | Darb. VID | Apgroz./darb., € VID | ~ Bruto alga/mēn. VID |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AS "Latvenergo" | 949 824 000 | 190 216 000 | 20,0 % | 1 378 | 689 277 | 3 348 (2026 Q2) |
| 2 | "TCK" SIA | 15 905 716 | 6 930 349 | 43,6 % | 3 | 5 301 905 | 2 255 (2026 Q2) |
| 3 | SIA Graanul Invest Energy | 6 945 062 | -644 597 | -9,3 % | 1 | 6 945 062 | *** |
| 4 | SIA "Dobeles Eko" | 6 141 455 | 777 583 | 12,7 % | 10 | 614 146 | 2 975 (2026 Q2) |
| 5 | SIA Incukalns Energy | 5 213 795 | 50 448 | 1,0 % | 2 | 2 606 898 | *** |
| 6 | SIA "Graanul Pellets Energy" | 4 618 624 | -546 581 | -11,8 % | 2 | 2 309 312 | *** |
| 7 | SIA "Eko NRG" | 3 612 699 | 124 413 | 3,4 % | 7 | 516 100 | 3 027 (2026 Q2) |
| 8 | SIA "Grow Energy" | 3 387 815 | 287 213 | 8,5 % | 45 | 75 285 | 1 122 (2026 Q2) |
| 9 | SIA "Verdia Wind" | 2 762 260 | -536 632 | -19,4 % | 2 | 1 381 130 | *** |
| 10 | SIA "Tukums DH" | 2 566 511 | -843 632 | -32,9 % | 0 | — | — |
| 19 | SIA "SP Venta" (šis uzņēmums) | 1 469 657 | -2 874 332 | -195,6 % | 0 | — | — |
[register]
| Reģ.Kods | SEPA ID | Nosauk./Vārds | PirmsPēd. | Pēdiņās | AizPēd. | BezPēd.? | Reģ.TipsKods | Reģ.Tips | Subj.Veids | Subj.VeidsNos. | Reģistrēts | Izbeigts | Slēgts | Adrese | Indekss | AdresesID | Reģions | Pils./Nov. | ATVK | Pārreģ.Term. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 42403048591 | LV54ZZZ42403048591 | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "SP Venta" | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību | SP Venta | NULL | 0 | K | Komercreģistrs | SIA | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību | 2020-11-04 | NULL | Rīga, Gustava Zemgala gatve 74A | 1039 | 106767050 | 0 | 100003003 | NULL | NULL |
[memorandum_date]
| ID | Reģ.Nr. | document_date | Reģ.Dat. |
|---|---|---|---|
| 10155134 | 42403048591 | 2020-10-29 | 2020-11-04 16:02:22 |
[special_statuses]
| ID | Reģ.Nr. | Jur.Nosauk. | No |
|---|---|---|---|
| 15188 | 42403048591 | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "SP Venta" | 2025-11-24 |
[reorganizations]
| ID | Reorg.Kods | Reorg.Veids | Sākotnējais | Pārņēmējs | Reģistrēts |
|---|---|---|---|---|---|
| 90015600 | SEPARATION | Sadalīta nodalīšanas ceļā | 42403048591 | 50203407901 | 2022-12-19 |
| 90015599 | SEPARATION | Sadalīta nodalīšanas ceļā | 42403048591 | 40203407613 | 2022-12-19 |
| 90015598 | SEPARATION | Sadalīta nodalīšanas ceļā | 42403048591 | 50203404731 | 2022-12-19 |
| 90015597 | SEPARATION | Sadalīta nodalīšanas ceļā | 42403048591 | 40203406529 | 2022-12-19 |
| 90015596 | SEPARATION | Sadalīta nodalīšanas ceļā | 42403048591 | 50203404801 | 2022-12-19 |
| 90015595 | SEPARATION | Sadalīta nodalīšanas ceļā | 42403048591 | 40203404496 | 2022-12-19 |
| 90015594 | SEPARATION | Sadalīta nodalīšanas ceļā | 42403048591 | 40203406181 | 2022-12-19 |
| 90015593 | SEPARATION | Sadalīta nodalīšanas ceļā | 42403048591 | 40203404335 | 2022-12-19 |
[equity_capitals]
| ID | Reģ.Nr. | equity_capital_type | equity_capital_type_text | amount | Valūta | No | Lab.Dat. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 92972986 | 42403048591 | PAID_UP_EQUITY | Apmaksātais pamatkapitāls | 45786748 | EUR | 2026-04-01 | 2026-04-01 13:16:52 |
[financial_statements]
| ID | File ID | Reģ.Nr. | Avota Shēma | Avota Tips | Gads | Gada Sākums | Gada Beigas | Darb. Skaits | Noapaļošana | Valūta | created_at |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1356404 | 31042267 | 42403048591 | DokGPv1 | UGP | 2021 | 2020-11-04 | 2021-12-31 | 4 | ONES | EUR | 2022-06-01 14:09:36.925 |
| 1756750 | 32537681 | 42403048591 | DokGPv1 | UGP | 2022 | 2022-01-01 | 2022-12-31 | 5 | ONES | EUR | 2023-06-04 19:09:02.429 |
| 1922057 | 33553834 | 42403048591 | DokGPv1 | UGP | 2023 | 2023-01-01 | 2023-12-31 | 1 | ONES | EUR | 2024-06-04 06:07:30.915 |
| 2071765 | 34546351 | 42403048591 | DokGPv1 | UGP | 2024 | 2024-01-01 | 2024-12-31 | 0 | ONES | EUR | 2025-06-11 03:00:32.061 |
| 2342320 | 35531525 | 42403048591 | DokGPv1 | UGP | 2025 | 2025-01-01 | 2025-12-31 | 0 | ONES | EUR | 2026-06-15 17:00:43.826 |
[income_statements]
| Statement ID | File ID | Neto Apgrozījums | Krājumu Izm.(Būtība) | Kapital. Izm.(Būtība) | Pār. Ieņ.(Būtība) | Materiālu Izm.(Būtība) | Personāla Izm.(Būtība) | Nolietojums (Būtība) | Pārd. Pašizm. | Bruto Peļņa | Pārdoš. Izm. | Admin. Izm. | Pār. Ieņ.(Funkcija) | Pār. Izm. | Ieņ. no Līdzdal. | Ieņ. Pār. Ilg. Ieg. | Pār. Proc. Ieņ. | Fin. Ieg. Vērt. Izm. | Proc. Izm. | Ārkārtas Ieņ. | Ārkārtas Izm. | Peļņa pirms UIN | UIN | Peļņa pēc UIN | Citi Nod. | Ārkārtas Divid. | Tīrā Peļņa |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1356404 | 31042267 | 0 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 0 | 0 | 0 | 479 | 0 | 927 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1026 | NULL | NULL | -2432 | 0 | -2432 | NULL | 0 | -2432 |
| 1756750 | 32537681 | 0 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 0 | 0 | 0 | 16592 | 0 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3284 | NULL | NULL | -19892 | 0 | -19892 | NULL | 0 | -19892 |
| 1922057 | 33553834 | 0 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 0 | 0 | 0 | 51418 | 0 | 281 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36619 | NULL | NULL | -88318 | 0 | -88318 | NULL | 0 | -88318 |
| 2071765 | 34546351 | 0 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 0 | 0 | 0 | 645825 | 0 | 677 | 0 | 0 | 130414 | 0 | 0 | NULL | NULL | -516088 | 50515 | -566603 | NULL | 0 | -566603 |
| 2342320 | 35531525 | 1469657 | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | NULL | 2337900 | -868243 | 0 | 656729 | 31203 | 757137 | 0 | 0 | 271447 | 0 | 894823 | NULL | NULL | -2874282 | 50 | -2874332 | NULL | 0 | -2874332 |
[balance_sheets]
| Statement ID | File ID | Nauda | Īst. Vērtspapīri | Debitori | Krājumi | Apgrozāmie Līdz. | Ilg. Fin. Ieguld. | Pamatlīdzekļi | Nemater. Ieguld. | Kopā Ilgter. Ieguld. | Aktīvi Kopā | Mājokļa Rem. Maks. | Īsterm. Saistības | Ilgterm. Saistības | Uzkrājumi | Pašu Kapitāls | Pasīvi Kopā |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1356404 | 31042267 | 3194 | 0 | 71731 | 52700 | 127625 | 0 | 229844 | 0 | 229844 | 357469 | NULL | 0 | 101 | 0 | 357368 | 357469 |
| 1756750 | 32537681 | 3275 | 0 | 85640 | 0 | 88915 | 0 | 337529 | 0 | 337529 | 426444 | NULL | 88968 | 0 | 0 | 337476 | 426444 |
| 1922057 | 33553834 | 14464 | 0 | 29078 | 0 | 43542 | 0 | 3356741 | 40866 | 3397607 | 3441149 | NULL | 57991 | 2700000 | 0 | 683158 | 3441149 |
| 2071765 | 34546351 | 44640710 | 0 | 1173045 | 0 | 45813755 | 0 | 94540261 | 54482 | 94594743 | 140408498 | NULL | 17306581 | 1985346 | 0 | 121116571 | 140408498 |
| 2342320 | 35531525 | 7639731 | 0 | 333591 | 0 | 7973322 | 0 | 142731989 | 61036 | 142793025 | 150766347 | NULL | 42347790 | 72006122 | 0 | 36412435 | 150766347 |
[pdb_nm_komersantu_samaksato_nodoklu_kopsumas_odata]
| Reģ. Kods | Nosaukums | Gads | Forma | NACE kods | Adreses ATVK | Adreses ATVK nos. | Nodokļi kopā (tūkst. EUR) | IIN (tūkst. EUR) | VSAOI (tūkst. EUR) | Vid. darb. sk. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 42403048591 | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "SP Venta" | 2024 | sabiedrība ar ierobežotu atbildību | 3512 | 010094 | Vidzemes priekšpilsēta | -1 569.07 | 0.44 | 0.00 | 0 |
| 42403048591 | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "SP Venta" | 2023 | sabiedrība ar ierobežotu atbildību | 3511 | 010094 | Vidzemes priekšpilsēta | -250.03 | 6.23 | 4.04 | 1 |
| 42403048591 | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "SP Venta" | 2022 | sabiedrība ar ierobežotu atbildību | 3511 | 010094 | Vidzemes priekšpilsēta | -87.01 | 2.13 | 2.86 | 4 |
[pdb_pvnmaksataji_odata]
| PVN Nr. | Nosaukums | Aktīvs | Reģistrēts | Būvn. pazīme | PVN139_2_pazime | Izslēgts |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 42403048591 | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "SP Venta" | ir | 31.03.2021 | nav | nav |
[reitings_uznemumi]
| Reģ. Kods | Nosaukums | Reitings | Skaidrojums | Atjaunots |
|---|---|---|---|---|
| 42403048591 | Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "SP Venta" | B | Jāuzlabo saistību izpilde | 12.08.2026 |
Juridiskā adrese ir Gustava Zemgala gatve 74A, Rīga, LV-1039.
2025. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1 469 657 EUR, un zaudējumi bija 2 874 332 EUR.
2025. gadā uzņēmumā vidēji bija nodarbināti 0 darbinieki.
Kopējais likviditātes koeficients (current ratio) 2025. gadā bija 0,19 — apgrozāmie līdzekļi attiecībā pret īstermiņa saistībām. Ātrās likviditātes koeficients (quick ratio): 0,19.
Altmana Z'-indekss (1983. gada modelis privātiem uzņēmumiem) 2025. gadā bija 0,14, kas ir bīstamajā zonā (paaugstināts maksātnespējas risks). Aprēķins ir informatīvs un nav finanšu konsultācija.
Saskaņā ar VID publiskajiem datiem, uzņēmums ir reģistrēts kā aktīvs PVN maksātājs.
VID nodokļu maksātāja reitings ir "B" — Jāuzlabo saistību izpilde.
Uzņēmuma galvenā reģistrētā darbības nozare saskaņā ar NACE klasifikatoru ir: Elektroenerģijas ražošana no atjaunojamiem resursiem.
Lapas ģenerēšanas datums: 31-08-2026